Biegaj i Pomagaj

Ruszamy! Wybierz dziecko, dla którego chcesz pobiec 15. PZU Półmaraton Warszawski. Wyślij zgłoszenie na adres fundacjaspartaniedzieciom@gmail.com i dołącz do teamu wybranego dziecka. Dla jednego podopiecznego może wystartować maksymalnie 20 Rekrutów i Amazonek. Wszystkie zgłoszone osoby zobowiązane są wypożyczyć od nas bezpłatny strój na bieg oraz przebiec z oddziałem Spartan cały dystans 15. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Za każdego Rekruta lub Amazonkę, który spełni wszystkie wymogi regulaminu, wybrane dziecko otrzyma 200 zł na rehabilitacje oraz sprzęt rehabilitacyjny.

MIKOŁAJ
Mikołaj urodził się 16.01.2015 r. Wyczekany Syn! W wieku 8 m-cy otrzymał diagnozę – mózgowe porażenie dziecięce, do tego szereg innych schorzeń i od niedawna – padaczka.
Ale ponoć diagnoza to nie wyrok. My – Rodzice Mikołaja, szczerze w to wierzymy i dlatego staramy się ze wszystkich sił, aby MPD było tylko terminem lekarskim, małą przeszkodą, którą pokonamy by Miki mógł w pełni z Nami i z Siostrą cieszyć się życiem. Być beztroskim, radosnym i ruchliwym Łobuziakiem.
ANTOSIA
Antosia ma skończone 5 lat, ma wrodzona wadę mózgu Gładkomózgowie typ1, oraz Zespół Westa (padaczkę lekooporną) nie chodzi, nie siedzi, ale cały czas uparcie dąży do celu i zawsze z uśmiechem na twarzy. 
KUBA
Kubuś urodził się przedwcześnie w 36 tygodniu ciąży. Został oceniony przez lekarzy na 3 pkt w skali Apgar. W wyniku niedotlenienia doszło u niego do nieodwracalnych zmian w mózgu, przez co cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, postać czterokończynową. Choroba sprawia, że każda czynność normalna dla zdrowych dzieci dla Kuby jest wyzwaniem, pomimo to zaskakuje wszystkich swoją walecznością i cały czas robi postępy.
OLA L.
Ola jest wesołą nastolatką, lubi długie spacery a wieczorem bawić się ze swoim pieskiem. Potrzebuje codziennie kompleksowej rehabilitacji i opieki.
Liczba rekrutów:
6
Liczba rekrutów:
4
Liczba rekrutów:
14
Liczba rekrutów:
4

GABRYSIA
Gabrysia ma 15 lat, jest pogodną nastolatką, ma wiele marzeń ale i Mózgowe Porażenie Dziecięce. Trudności z mówieniem nie przeszkadzają jej wciąż żartować, uciążliwe poskramianie „nieposłusznych” mięśni przy najdrobniejszej czynności niejednego, nawet Spartanina wykończyłyby, a to jej codzienność. 
Ta dziewczynka ma moc i dużo waleczności, pomimo całkowitej zależności od rodziców ma pasje, pogodę ducha i zaraźliwy uśmiech. Aby mogła utrzymać swoją sprawność i zabiegać o poprawę wymaga systematycznej rehabilitacji, każda kolejna terapia to trening w kierunku samodzielności.  Jest CEL – będzie realizacja! 
DUCH GABI JEST W 100% SPARTANSKI- JAK WASZE WIELKIE SERCA  
TOMEK
Tomek urodził się w lipcu 2014 roku. W trzecim miesiącu życia pojawiły się u niego napady padaczkowe, które występują nadal – jest to padaczka lekooporna. Z biegiem czasu u Tomka zaobserwowano cechy autystyczne i znaczne opóźnienie rozwoju. Chociaż nie mówi i ma problem z nawiązywaniem relacji społecznych, jest to uśmiechnięty chłopiec, który potrzebuje po prostu więcej naszej uwagi, akceptacji i zrozumienia.
NATALIA M.
Natalka ma 8 lat i bardzo rzadką mutację genetyczną (w genie WDR 45 – BPAN – piąty przypadek w Polsce).

Jest to choroba metaboliczna polegająca na odkładaniu się żelaza w mózgu. Ma ona charakter neurodegradacyjny. Na chwilę obecną jest nieuleczalna i śmiertelna.

Gdy atakuje zabiera wszystko: wzrok, możliwość samodzielnego jedzenia i oddychania.

Córka potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, leków i suplementów, które spowalniają postęp choroby.

Natalka nie chodzi i nie mówi. 
STAŚ
Staś urodził się w 2014 roku, jako zdrowy, choć bardzo żółciutki chłopiec, baaaaardzo wyczekiwane, 2 dziecko w naszej rodzinie. Po zdrowej ciąży niespodziewanie rozpoczęła się bitwa z galopująca żółtaczką później zapaleniem oskrzeli, płuc i gronkowcem. Po 3 miesiącach wróciliśmy do domu i wydawało się, że najgorsze za nami. Jeszcze przed 2 rokiem życia zachowanie syna było na tyle odmienne od innych dziec, że na miesiąc przed  2 urodzinami mieliśmy już orzeczenie i niepełnosprawności, ze wskazaniem na autyzm dziecięcy. Od tego czasu staramy się robić co w naszej mocy, aby wspomagać Małego w rozwoju! Od roku mieszkamy na 2 domy, mąż z córką mieszkają w domu w Karpaczu, a ja ze Stasiem w wynajmowanej kawalerce we Wrocławiu, aby mógł uczęszczać do specjalistycznego przedszkola, na zajęcia prywatne do neurologopedy, terapeuty i psychologa. Do tego terapia na koniach i niekończące się zajęcia rozwojowe, aby dać Małemu szansę na rozwój mowy. Aktualnie na tym najbardziej się koncentrujemy, bo z nieznanych przyczyn, mimo istniejących możliwości- mowa nie ruszyła. Staszek jest bardzo żywiołowym, aktywnym, właściwie nie śpiącym i nie męczącym się dzieckiem. Ostatnio przechodzi kolejny skok rozwojowy, wzmożona aktywność przez 20 godz na dobę daje w kość nawet najwytrwalszym rodzicom… 
Liczba rekrutów:
19
Liczba rekrutów:
5
Liczba rekrutów:
4
Liczba rekrutów:
3
ANTOŚ R.
Antoś to niezwykle wrażliwy i wyjątkowo ciekawy świata 8 latek. Pełen radości życia i marzeń. Z powodu komplikacji podczas porodu, od początku swego życia zmaga się z 4 kończynowym niedowładem. Od 2 miesiąca życia rozpoczął intensywną, wielospecjalistyczną terapię, która trwa do dziś. Każdy postęp dawał ogromną radość i nadzieję na większą samodzielność Antosia. Niestety kiedy Antoś skończył 7 lat okazało się, że cho ruje także na ultrarzadką chorobę genetyczną- Dystrofię Mięśniową Ullricha, postępujący zanik mięśni. Jest to choroba nieuleczalna i postępująca.
Serdecznie prosimy o wsparcie by móc zapewnić Antosiowi jak najlepszą terapię i leczenie.
JUREK
Jurek urodził się w Sylwestra 2010 roku jako piąte dziecko w rodzinie. Wiosną 2011 roku zdiagnozowano u niego glejaka 4 stopnia. Po licznych operacjach i cyklach chemioterapii Jurka wypisano w maju pod opiekę Warszawskuego Domowego Hispucjum dla Dzieci. Po trzech miesiącach dramatu i przyjmowania morfiny okazało się, że w głowie Jurka nie ma komórek nowotworowych. Dziecko chce żyć i rozwijać się. Lekarze prognozowali, że Jurek będzie leżał i pił mleko z butelki nie widząc i nie słysząc. Przewidywano, ze przeżyje 4 lata…

Dziś Jurek chodzi do normalnej szkoły z ciocią Marylą u boku, gdyż potrzebuje asysty. Czyta od 4 roku życia. Mając 4 lata poszedł na własnych nogach na oddział neurochirurgii podziękować lekarzom za opiekę. Liczy, mnoży do stu, uwielbia języki obce i muzykę. W szkole bywa rzadko, gdyż często uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych. Uwielbia szkołę i kolegów, ale najważniejsza jest walka o sprawność. Tam gdzie się pojawi – sieje radość i nadzieję. 

Obecnie Jurek jest piąty z ósemki dzieci. Rodzina jest dla niego głównym wsparciem i naturalnym ciepłym środowiskiem.
NATALIA K.
Natalka urodziła się jako zdrowa i silna dziewczynka, niestety już od pierwszych miesięcy życia przyszło jej się zmagać z okrutną chorobą. Kiedy skończyła 6 miesięcy badanie genetyczne potwierdziło najgorszą diagnozę – RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI (SMA1 – najcięższy typ). 
SMA to choroba, która osłabia mięśnie i odbiera sprawność ruchową. Natalia porusza się na wózku i jest całkowicie zależna od innych.  Ale dzięki ciężkiej pracy, leczeniu pierwszym na świecie lekiem, bardzo drogiemu specjalistycznemu sprzętowi i codziennej rehabilitacji jej stan się poprawia i mocno wierzymy w to, że ma szansę na samodzielność.
Pomimo przeciwności losu Natalka jest radosną i mądrą dziewczynką, a wsparcie finansowe da jej szansę na lepszą przyszłość i pozwoli cieszyć się każdym dniem.
MAKSYMILIAN
Maksymilian urodził się z ciąży bliźniaczej jako drugi  bliźniak, z wielowodziem pod postacią dysforii twarzy, stóp szpotawych, wadą serca ASD II, dodatkowym palcem lewej stopy. Po wykonaniu badań genetycznych stwierdzono rzadką chorobę genetyczną – delecja (ubytek) w obrębie długiego ramienia chromosomu 5, co jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Ponadto, u Maksymiliana rozpoznano złośliwy nowotwór wątroby i przewodów żółciowych. Czeka go długa walka o zdrowie, daleko od rodzinnego domu. Jest pod opieką wielu specjalistów: onkologa, neurologa, kardiologa, okulisty i  innych. Jego siła i chęć życia wszystkich zaskakuje, potrzebuje jednak wsparcia w tej walce, dlatego prosimy o pomoc.
Liczba rekrutów:
6
Liczba rekrutów:
7
Liczba rekrutów:
5
Liczba rekrutów:
2
SONIA
Sonia lat 8 cierpi na ciężką nieuleczalną, postępującą chorobę neurologiczną o podłożu genetycznym Zespół Retta oraz Zespół Angelmana. Oprócz tego zmaga się z lekooporną padaczką, zanikami korowymi i podkorowymi w mózgu, astmą, alergią, nieokreślonymi niedoborami odporności, nawracającymi zapaleniami płuc, refluksem żołądkowo-przełykowym, ma problemy z serduszkiem-niemiarowość, okresowe zwolnienia zatokowe oraz prawy blok odnogi pęczka Hisa, zaniki nerwów wzrokowych, postępującą skwalifikowaną już do operacji skoliozą ponad 70 stopni. Zwapnienie śledziony. Dwukrotnie bardzo ciężko z powikłaniami przeszła grypę AH1N1, zakażenie wirusem RSV, EBV, HHV6 oraz wielokrotnie zaraża się wirusem Bostońskim. Sonia nie chodzi i nie mówi. Potrzebuje pilnie sprzętów medycznych, które są nieodzowne w ratowaniu jej życia. 
JANEK
Jan – mały Wojownik i wielka Walka o sprawność (konto Facebook) to pogodny 5-latek, u którego zdiagnozowano stan po krwawieniu dokomorowym, zaburzenia napięcia mięśniowego, leukomalacja, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład połowiczy prawostronny i padaczkę. Codziennie dzielnie walczy o swoją sprawność, jest pogodnym i cierpliwym chłopcem, lubi samochody i lego. 


ANTOŚ B.
Antoś w wyniku niedotlenienia okołoporodowego ma dziecięce porażenie mózgowe. Aby mógł być sprawny i zdrowy musi systematycznie ćwiczyć w domu, jeździć na turnusy rehabilitacyjne. Pomagają mu ćwiczenia z Integracji Sensorycznej, bardzo lubi pływać podczas zajęć aquaterapii. Potrzebuje również wsparcia specjalistów takich jak: neurolog, psycholog, oligofrenopedagog, logopeda, fizjoterapeuta.
OLA M.
Obecnie Ola ma 5 lat. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego ma Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zdiagnozowano u niej uszkodzenie nerwu prawego oka, brak obuocznego patrzenia. Ola nie mówi ale wszystko rozumie. Do rozmów używa książeczki do komunikowania się oraz sprzętu wyższej technologii. 

Jest pod opieką wielu specjalistów takich jak: neurolog, ortopeda, okulista, endokrynolog, ortodonta, neurologopeda, rehabilitant, terapeuta widzenia, psycholog, terapeuta SI.
Ola nie chodzi samodzielnie. Intensywnie ćwiczy z TERAPEUTAMI od 3 mc życia . Dochodzą do tego turnusy rehabilitacyjne. Ola jest zaopatrzona w ortezy, pionizator, specjalny kombinezon, który pozwala jej lepiej czuć ciało. Obecnie porusza się z balkonikiem. Ma również problemy z równowagą. 

Ola jest pogodna dziewczynką, uwielbia muzykę, tańce, koncerty dla dzieci.

 
Liczba rekrutów:
3
Liczba rekrutów:
1
Liczba rekrutów:
15
Liczba rekrutów:
4

23.05.2020 – 15. PZU Półmaraton Warszawki
15-lecie Półmaratonu w Warszawie to będzie wyjątkowe wydarzenie! Po raz pierwszy w historii wystartujemy nie w godzinach porannych ale po zachodzie słońca! Z tej okazji przygotowujemy dla Was świetlny oddział, który rozpromieni całą trasę i sprawi, że będzie to niezapomniane przeżycie. Zgłoszenia przyjmujemy na adres fundacjaspartaniedzieciom@gmail.com Jesteśmy przekonani, że będzie nam towarzyszyć niespotykana atmosfera biegu nocnego. To będzie wyjątkowe i magiczne 15-lecie imprezy. Zapisz się na bieg – http://pzupolmaratonwarszawski.com

Jak dołączyć do biegowego teamu dziecka ?

Jak dołączyć do biegowego teamu dziecka ?

  • Wybierz dziecko dla którego chcesz pobiec.
  • Zapoznaj się z regulaminem akcji i zgłaszania dzieci – KLIK
  • Napisz do nas wiadomość na adres fundacjaspartaniedzieciom@gmail.com z imieniem wybranego dziecka i zgłoszeniem się do oddziału
  • Pamiętaj, że zgłoszenie się do teamu wybranego dziecka jest równoznaczne z przebiegnięciem w stroju razem z naszym oddziałem 15. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Jak zgłosić dziecko do Spartańskiego programu pomocy podczas 15. PZU Półmaratonu Warszawskiego?  To bardzo proste!

  • Zwerbuj przynajmniej jednego, maksymalnie dwudziestu nowych Rekrutów lub Amazonek do naszego oddziału na 15. Półmaraton Warszawski, którzy pokonają razem z nami ponad 21 km 🙂 Dla zgłoszonych Rekrutów i Amazonek przygotowaliśmy do wypożyczenia bezpłatne stroje na bieg.
  • Zapoznaj się z regulaminem akcji i zgłaszania dzieci – KLIK
  • Napisz do nas na fundacjaspartaniedzieciom@gmail.com (imię, nazwisko, parę słów o dziecku, zdjęcie, orzeczenie o niepełnosprawności oraz zgodę na publikacje wizerunku dziecka na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych). Załącz również listę biegaczy (imię, nazwisko, numer startowy, adres mailowy).