Biegam Dobrze 2017

Fundacja Spartanie Dzieciom to Grupa biegowa ludzi którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 5 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 100 dzieci, zebraliśmy ponad 400 tyś PLN. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM!

24.09.2017 – 39. PZU Maraton Warszawski

Projekt 300 to próba pobicie rekordu Guinnessa w biegu Spartan na dystansie 42,195 kilometrów. 39. PZU Maraton Warszawski to największa biegowa impreza masowa w Polsce w 2017 roku. Możesz dołączyć do grupy 300 Spartan, którzy ulicami Warszawy przebiegną aby zdobyć środki na leczenie i rehabilitacje niepełnosprawnych dzieci. Spartanie podczas swoich biegów śpiewają, wydają okrzyki bojowe, wzbudzają powszechny szacunek i podziw. Od tego dnia bieganie już nigdy nie będzie dla was takie same. Planujemy cyklicznie każdego roku bić ustanowiony w 2016 roku rekord. Każdy biorący udział w biegu Spartanin płaci za pełny pakiet startowy zgodny z tabelą opłat podany na stronie Maratonu Warszawskiego. Dojazd i zakwaterowanie na 39. PZU Maraton Warszawski każdy organizuje we własnym zakresie. Każdy kto zbierze w akcji Biegam Dobrze minimum 1000 PLN dla Fundacji Spartanie Dzieciom – bezpłatnie otrzyma na 39. PZU Maraton Warszawski 2017 – strój Rekruta lub Amazonki.

Jak nas dołączyć?

1) Wypełnij formularz na naszej stronie
2) Wybierz strój w jakim chcesz pobiec
3) Zapisz się na maraton wybierając ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze oraz wybierz Fundacje Spartanie Dzieciom

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich pasjonatów biegania, mających oprócz mocnych nóg i silnych płuc także wrażliwe serca. Zostań jednym z Nas !!! Dołącz  do wydarzenia na FB!

LIPCOWA PROMOCJA!
Do 31 lipca 2017 możesz wypożyczyć strój Rekruta lub Amazonki za 50 PLN peleryna i włócznia (w tym buffa 25 PLN na własność)!

Poznaj dzieci dla których biegniemy!

karol kutyła mateusz Bartek
Karolek jest 10 letnim chłopcem, który urodził się z chorobą genetyczną Syndrom Juberta. Jest rehabilitowany cały czas od urodzenia. Dzięki rehabilitacji rozwija się powoli i osiąga poszczególne etapy rozwojowe. Nauczył się chodzić, ale cały czas wymaga rehabilitacji logopedycznej (nie mówi) SJ, terapii ręki, usprawniania widzenia itp. Ma niepełnosprawność sprzężoną.

Mateusz urodził się 11.07.2005 r. z osłabionym napięciem mięśniowym, z niedotlenieniem podczas porodu. Od 12 lat jego dzieciństwo związane jest z dość intensywną rehabilitacją, dzięki której jest coraz sprawniejszy fizycznie. Intelektualnie też robi postępy, zaczyna czytać i liczyć. Cieszy fakt, że jego logopeda i rehabilitanci mówią ostatnio o znacznych postępach.

Bartek urodził się 10.11.2014 – cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz głęboki niedosłuch. W styczniu 2016 roku przeszedł zabieg wszczepienia implantu ślimakowego na prawe ucho, obecnie czeka na termin zabiegu na drugie ucho. Do tego żeby słyszał i z czasem zaczął mówić potrzebna jest intensywna, codzienna rehabilitacja słuchowa. Bartuś nie siedzi, nie chodzi, jest dzieckiem leżącym. Oprócz rehabilitacji słuchowej potrzebuje również codziennej rehabilitacji ruchowej, terapii ręki, neurologopedy.
Hania
Hania – 9 lat ma upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, wiotkość mięśni i zaburzenia równowagi, nie kontroluje połykania śliny, występują u niej wady wrodzone serca i układu moczowego. Wymaga stałej rehabilitacji i stymulacji rozwoju. Antoś ma 4 kończynowy niedowład spowodowany niedotlenieniem podczas porodu. Antoś ma zmienne napięcie z przewaga wiotkości, nadruchomość w stawach. Wymaga stałej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej. Artur od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pomóż mu w walce z chorobą.

 

Oskar ma 5 lat. Gdy miał rok uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, który szczęśliwie przeżył , jednak krwiaki i stłuczenia mózgu spowodowały niedowład prawej strony ciała. Od 4 lat jest poddawany systematycznemu leczeniu i codziennym rehabilitacjom, które przynoszą stopniową poprawę, ale jeszcze mnóstwo pracy przed nim. Ma szanse być w pełni sprawnym dzieckiem, ale niezbędne są do tego intensywne rehabilitacje, specjalistyczne terapie oraz sprzęt ortopedyczny (m.in. ortezy na nogi i rekę). Iwo urodził się 13.08.2016 roku z wrodzoną niedokrwistością, niewydolnością krążenia, zapaleniem opon mózgowych oraz niewydolnością oddechową. Obecnie ma stwierdzone porażenie mózgowe dziecięce lewostronne – hemiplegia. Iwo potrzebuje stałej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, terapii ręki, stymulacji SI, zaopatrzenia ortopedycznego – ortezy nóg, rączki oraz kombinezon pionizujący SPIO. U Tomka mowa pojawiła się bardzo późno (w wieku 4-5 lat używał kilku prostych słów. W październiku 2012 zdiagnozowano u niego całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu. Ma problemy z koncentracją, trudności w odpowiednim odnalezieniu się w interakcjach społecznych z rówieśnikami, miewa napady agresji (coraz rzadziej). Dla jego prawidłowego rozwoju konieczna jest bardzo intensywna, wszechstronna terapia.
Julo od 6 lat zmaga się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym – niedowładem, który dotknął ręce i nogi. Niedotlenienie spowodowało, że lekarze dawali mu nieduże szanse na samodzielne chodzenie – jednak tysiące godzin rehabilitacji i konsekwencja w działaniu doprowadziły do tego, że dziś porusza na własnych nogach. Życie Julka to w dużym stopniu terapia, a terapia to życie – wszystko płynnie przeplata się ze sobą. Wszystko po to, by ręce, nogi, kręgosłup, mięśnie były jak najbardziej sprawne, by w przyszłości mógł funkcjonować zupełnie samodzielnie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZapiszZapisz

Zapisz

Zapisz