41. PZU Maraton Warszawski

Fundacja Spartanie Dzieciom to Grupa biegowa ludzi którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 5 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 300 dzieciom, zebraliśmy ponad 500 tyś PLN. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM!

W 2019 roku możesz pobiec w 2 biegach w ramach akcji #BiegamDobrze: 14. PZU Półmaratonie Warszawskim i 41. PZU Maratonie Warszawskim. Pieniądze ze zbiórek zostaną przeznaczone na cztery cele! 

1 Jak co roku zbieramy fundusze na turnusy rehabilitacyjne i sprzęt dla dzieci z niepełnosprawnościami. (Regulamin i zasady zgłaszania dzieci znajdują się na dole strony).

2 Zeszłoroczna zbiórka oraz budowa placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w Muzeum Łazienki Królewskie okazała się wielkim sukcesem! 🙂 Pragniemy aby w innych miastach Polski niepełnosprawne dzieci miały również możliwość skorzystania i zabawy na specjalnych urządzeniach. Pomóż postawić nam jak największą liczbę huśtawek dla wózków inwalidzkich! Zobacz zdjęcia z otwarcia Placu Zabaw dla Dzieci z Niepełnosprawnościami w Muzeum Łazienki Królewskie – http://spartaniedzieciom.org/2018/10/04/wielkie-otwarcie

3 Wspieramy dzieci z Furaha Day Centre for Exceptional Children Meru, jest to centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze w Kenii 🙂 W tym roku postanowiliśmy sięgnąć dalej i wspomóc również dzieci z niepełnosprawnościami z drugiego krańca świata! Założycielem ośrodka jest Marek Krakus, człowiek o wielkim sercu. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli przyłączyć się do tak wspaniałej idei ❤️

Podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego wybiegaliśmy huśtawkę dla Białegostoku! 🙂

4 Zostań Spartańskim Świętym Mikołajem! Teraz masz szansę wybiegać prezenty (zabawki, gry edukacyjne, często są to również sprzęty codziennego użytku czy wyposażenie) dla najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce. W okresie świątecznym, grudzień – styczeń nasi wysłannicy odwiedzają domy dziecka, szpitale, hospicja i inne specjalistyczne placówki, aby obdarować dzieci prezentami, sprawić aby na ich buziach zagościł uśmiech a w sercach radość. Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałki i dzielenie się opłatkiem to już tradycja. Poczuj magię pomagania 🙂 Przeczytaj artykuł i zajrzyj do galerii jak wyglądały nasze odwiedziny w zeszły roku – http://spartaniedzieciom.org/2019/01/02/pomocnicy-sw-mikolaja

29.09.201 – 41. PZU Maraton Warszawski – dołącz do wydarzenia na FB!

41. PZU Maraton Warszawski to największa biegowa impreza masowa w Polsce w 2018 roku. Możesz dołączyć do grupy 300 Spartan, którzy ulicami Warszawy przebiegną aby zdobyć środki na budowę Spartańskiego placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych! Spartanie podczas swoich biegów śpiewają, wydają okrzyki bojowe, wzbudzają powszechny szacunek i podziw. Od tego dnia bieganie już nigdy nie będzie dla was takie same. Każdy kto zbierze w akcji minimum 350 PLN dla Fundacji Spartanie Dzieciom – bezpłatnie będzie mógł wypożyczyć strój Rekruta lub Amazonki na 41. PZU Maraton Warszawski i razem z oddziałem Spartan i Syrenką Warszawską na platformie przebiegnie dystans maratoński!

Jak nas dołączyć na stałe?

1) Wypełnij formularz na naszej stronie 2) Wybierz strój w jakim chcesz pobiec

3) Zapisz się na bieg. Możesz wybierać ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze i Fundacje Spartanie Dzieciom

Jeśli już założyłeś konto w akcji #BiegamDobrze, uzbierałeś 350zł dla Spartan i chcesz pobiec w stroju razem z oddziałem. Wyślij nam maila na adres fundacjaspartaniedzieciom@gmail.com 🙂

Jak nas dołączyć jednorazowo?

Jeśli nie uczestniczysz w akcji #biegamDobrze, a masz kupiony pakiet startowy również czekamy na Twoje zgłoszenie. Opłata za wypożyczenie stroju to 50zł.  

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich pasjonatów biegania, mających oprócz mocnych nóg i silnych płuc także wrażliwe serca. Zostań jednym z Nas!!!

Gadżety!

Na wszystkie osoby biorące udział w akcji #BiegamDobrze będą czekały spartańskie gadżety, podziękowania, zdjęcia pamiątkowe oraz… druga połówka medalu! <3 Będą również nowe propozycje! 🙂
350 zł – chusta + długopis
600 zł – chusta + długopis + etui na telefon
900 zł – chusta + długopis + etui na telefon + kubek/bidon
1200 zł – chusta + długopis + breloczek + kubek + koszulka/worek-plecaczek

Jak zgłosić dziecko?  To bardzo proste!

1) Zwerbuj przynajmniej jednego, maksymalnie dziesięciu nowych Rekrutów lub Amazonek do naszego oddziału na 41. Maraton Warszawski, którzy pokonają razem z nami ponad 42 km 🙂 Dla zgłoszonych Rekrutów i Amazonek przygotowaliśmy do wypożyczenia bezpłatne stroje na bieg.

2) Zapoznaj się z regulaminem akcji i zgłaszania dzieci – KLIK

3) Napisz do nas na kontakt@spartaniedzieciom.org (imię, nazwisko, parę słów o dziecku, zdjęcie, orzeczenie o niepełnosprawności oraz zgodę na publikacje wizerunku dziecka na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych). Załącz również listę biegaczy (imię, nazwisko, numer starowy, adres mailowy).

Zapraszamy na film 🙂

Wybierz strójWypełnij formularzBiegi 2019

Zapisz

Zapisz