Wielkie Otwarcie!

To był wspaniały dzień! Tyle radości i uśmiechu w jednym miejscu… to musiało być Uroczyste otwarcie Integracyjnego Placu Zabaw dla Dzieci z Niepełnosprawnościami w Łazienki Królewskie Obiekt mieści się przy Alei Chińskiej i ul. Parkowej, w niedużej odległości od bramy wejściowej przy ul. Gagarina. Urządzenia dostosowane są do dzieci z niepełnosprawnościami jak i przeznaczone dla dzieci w pełni sprawnych

Integracyjny plac zabaw mieści się przy Alei Chińskiej i ul. Parkowej, w niedużej odległości od bramy wejściowej przy ul. Gagarina (południowo-zachodnia część łazienkowskich ogrodów). Mogą z niego korzystać wszyscy najmłodsi goście odwiedzający Łazienki Królewskie. Zabawki dobrane zostały w taki sposób, aby zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, jak i w pełni sprawne mogły spędzić czas na wspólnej zabawie.

Centralnym punktem integracyjnego placu zabaw jest dom „Jakub” z podjazdem, zjeżdżalnią, tablicą do nauki cyfr w języku Braille’a i elementami grającymi. Kontynuację muzycznej zabawy stanowi tzw. orkiestra podwórkowa, czyli instalacja z siedmioma bębnami, oraz szakalaki – sensoryczno-dźwiękowe elementy do zabawy. Dzieci mogą ponadto korzystać z huśtawki bocianie gniazdo, huśtawki z podjazdem dla wózków inwalidzkich, dwóch piaskownic i małego domku. W najbliższym czasie na placu zabaw pojawi się również karuzela. Całość otoczona jest zielenią, co tworzy przyjemną, kameralną atmosferę.

Projekt budowy Integracyjnego Placu Zabaw dla Dzieci z Niepełnosprawnościami został sfinansowany ze zbiórek podczas 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego (akcja #BiegamDobrze), Ekidenu 2018 (akcja #BiegamDobrze), 40. PZU Maratonu Warszawskiego (akcja #BiegamDobrze), licznych aukcji, licytacji i darowizn!!!

Zapraszamy do wspólnego i aktywnego spędzania czasu!

Uroczyste otwarcie integracyjnego placu zabaw z udziałem zaproszonych gości odbyło się 1 października 2018. Dziękujemy Batida i Herbapol. Masz to w naturze za smaczny poczęstunek!