Ekiden 2017

spartanieFundacja Spartanie Dzieciom to Grupa biegowa ludzi, którzy łączą pasję biegania z pomaganiem niepełnosprawnym dzieciom. Od ponad 4 lat w strojach legendarnych Spartan na trasach maratonów i półmaratonów zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny. Pomogliśmy ponad 100 dzieci, zebraliśmy ponad 300 tyś PLN. Teraz I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPARTANINEM – załóż konto w Biegam Dobrze i wesprzyj naszych podopiecznych. Zapisz się już dziś!

Najbliższa akcja już  13-14.05.2017

Po raz drugi zapraszamy wszystkich biegacz i rodziców do wzięcia udziału w XIII edycji Ekidenu – biegu sztafet!  Zawodnicy każdej drużyny, składającej się z 6 osób mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Długość trasy do przebiegnięcia to 42,195 km w częściach – 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5km.

Oficjalna strona biegu – http://ekiden.pl

Wspomóż nasze drużyny! Zobacz Spartańską listę startową!

Poznaj dzieci dla których biegniemy!

Ola Ekiden Ala Ekiden
Ola ma 15 lat, choruję na MPD, oraz od 5 roku życia na epilepsje. Pomimo swojej duże niepełnosprawność jest radosnym i pozytywnie nastawiona do życia. Ala ma 10 lat i cierpi od urodzenia na MPD, uczęszcza do szkoły integracyjnej, a jej pasją są konie (hipoterapia). Jest wesoła i pogodna, lubi bawić się z rówieśnikami. Stara się wytrwale ćwiczyć, aby osiągnąć w przyszłości jak największą samodzielność.
Milenka Piotruś

Milenka urodziła się w 28 tygodniu ciąży czyli 3 miesiące za wcześnie czego następstwem jest dziecięce porażenie mózgowe i wada wzroku.

Nasza przygoda z rehabilitacją zaczęła się gdy mała miała 6 miesięcy i dalej trwa. Milenka jeszcze nie chodzi ale niedawno zaczęła raczkować. Ciężka praca przynosi efekty. Rehabilitacja prowadzona jest metodą NDT-Bobath, metodą Vojty, na basenie ćwiczymy metodą halliwicka, jeździmy na hipoterapie, integracje sensoryczną oraz jesteśmy pod stała opieką logopedy i psychologa.

Obecnie Milena jest po operacji selektywnej rizotomii grzbietowej, która przyniosła bardzo duże nadzieje na samodzielne chodzenie. Intensywna rehabilitacja przynosi coraz większe efekty.

W kwietniu 2014 roku u ośmiomiesięcznego Piotrusia lekarze zdiagnozowali  nowotwór złośliwy – neuroblastoma IV stopnia klinicznego z przerzutami do kości i szpiku. Obecnie 3,5 letni Piotruś jest na dobrej drodze do uzyskania zdrowia i jest w remisji choroby nowotworowej. Jednak w wyniku przebytej choroby, operacji usunięcia guza oraz przejściu 15 cykli ciężkiej chemioterapii, chłopiec zmaga się z wieloma skutkami ubocznymi leczenia.

Każdego dnia Piotruś przechodzi ciężką i specjalistyczną rehabilitację zarówno w domu jak i w specjalnych terapeutycznych ośrodkach. Chłopczyk korzysta m.in. z pomocy psychologa dziecięcego, neurologopedy, terapii integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej z fizjoterapeutą. Znajduje się również pod opieką i kontrolą wielu lekarzy specjalistów, w tym: onkologa, gastroenterologa, okulisty, neurologa, ortopedy, laryngologa.