Spartanie Dzieciom przebiegną 10. PZU Półmaraton Warszawski

Do startu w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim zostały niecałe 2 tygodnie. Fundacja „Spartanie Dzieciom” melduje już swoją gotowość do biegu. 29 marca na starcie stanie oddział 30 Spartan, który w pełnym rynsztunku bojowym i w zwartym szeregu po raz kolejny zmierzy się z dystansem 21 km. Tym razem Spartanie będą zbierać na wyjątkową huśtawkę, z której korzystać będą mogły dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich.

 

 W Polsce niestety brakuje miejsc przeznaczonych i przystosowanych do aktywności osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza tych najmłodszych. Niewiele jest  placów zabaw, na których wszyscy mogą się bawić. W rezultacie dzieci niepełnosprawne mogą jedynie przyglądać się harcom swoich sprawnych rówieśników. A pamiętajmy, że są to dzieci, które potrafią i chcą się bawić dokładnie tak samo  – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji „Spartanie Dzieciom”. – Dlatego postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę, aby tworzyć place zabaw bez barier. Rozpoczęliśmy właśnie zbiórkę na wyjątkową huśtawkę dla niepełnosprawnych dzieci. Pierwsza stanie w Warszawie. Do zbiórki dołączyła Natalia Siwiec, która na dobre złapała bakcyla biegania i chce pomagać razem z nami – dodaje.

  Huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci to koszt ok. 18 tys. zł. Na koncie Fundacji „Spartanie Dzieciom” jest już ponad 2 tys. zł. Kwotę tę uzbierano dzięki dystrybucji kalendarzy z Natalią Siwiec na rok 2015. Kolejną okazją do nabycia charytatywnego kalendarza będzie 10. PZU Półmaraton Warszawski. Co więcej wszyscy chętni będą mogli spotkać się z modelką, zrobić sobie wspólne zdjęcie i otrzymać autograf. Szczegóły dotyczące spotkania Fundacja „Spartanie Dzieciom” opublikuje na swoim fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

  Dodatkowo na stoisku Spartan będzie można nabyć gadżety, w tym koszulkę z napisem „Spartanie Dzieciom Wspieram”. – Zachęcamy do promowania naszych charytatywnych akcji poprzez bieganie w koszulkach Spartan. Dla nas i dzieciaków to wielkie wsparcie – zachęca Leśniewski. Spośród biegaczy, którzy przebiegną 10. PZU Półmaraton Warszawski w spartańskim T-shircie Spartanie rozlosują wyjątkowy upominek.

 GM1611 Saturn (2)

  Dziękując za wsparcie akcji Spartanie 29 marca przebiegną 10. PZU Półmaraton Warszawski. Zrobią to jak zwykle w kostiumach starożytnych wojowników, z hełmami na głowach i tarczami oraz włóczniami w rękach. To duży wysiłek, ponieważ zbroja z każdym kilometrem sprawia wrażenie coraz cięższej i powoduje bolesne obtarcia. Ale Spartanie nie narzekają, bo to nie leży w ich naturze. – Robimy to nie dlatego, że lubimy się przebierać  – mówi z uśmiechem Leśniewski. – Kostiumem chcemy zwrócić uwagę na charytatywny cel. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się groszem, odwiedzenia naszego stoiska i dołączenia do nas na trasie. W zamian gwarantujemy dobrą zabawę i pozytywną energię. Zapewniamy – pomoc sprawia, że od razu robi się ciepło na sercu – podsumowuje.

  Biegiem w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim Fundacja „Spartanie Dzieciom” otwiera tegoroczny sezon biegowy. W tym roku przed Spartanami wiele tras do pokonania oraz organizacja kolejnej edycji autorskiego Biegu Sercu. Podczas ubiegłorocznej imprezy, Fundacji i uczestnikom udało się uzbierać w jeden dzień aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Więcej na temat udziału Spartan w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim na stronie: www.spartaniedzieciom.org oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/SpartanieDzieciom.